Aktualności

Jesteś w: Aktualności

Patryk Słowik patryk.slowik@infor.pl @PatrykSlowik   Budzący kontrowersje pomysł ograniczenia listy produktów dopuszczonych do obrotu pozaaptecznego upadł. Poinformowało o tym oficjalnie Ministerstwo Zdrowia. Właściciele sklepów spożywczych i stacji benzynowych mogą więc odetchnąć z ulgą. Farmaceuci za to nie kryją żalu. Część z nich czuje się przez resort oszukana.
Zakończyły się konsultacje projektu ustawy umożliwiającej chorym korzystanie z leków, które nie są refundowane. Wątpliwości ekspertów budzą zbyt skromne środki na ten cel 
Spożycie farmaceutyków i suplementów diety jest zdecydowanie za duże. Zdaniem posłów i ekspertów to wina wszechobecnej promocji. Trzeba więc jej zabronić 
Ograniczenie lub wyłączenie możliwości promowania medykamentów i suplementów diety może być zbawienne dla wielu Polaków. Ale jednocześnie będzie oznaczało wywrócenie rynku reklamy do góry nogami 
Startują prace nad ustawę o zawodzie farmaceuty. Dzięki niej aptekarze nie będą musieli już ulegać naciskom pionów marketingowych, a niewykluczone, że będą też wypisywać recepty. 
  Rząd nie przedstawił przekonujących argumentów dla wprowadzenia darmowych leków ani dla osób w wieku 75 plus, ani dla ograniczenia przepisywania tych medykamentów wyłącznie przez lekarzy POZ – stwierdziło Biuro Analiz Sejmowych. 
Dystrybucja darmowego magazynu poświęconego lekom nie jest jeszcze zabroniona, ale w połączeniu z ulotką zawierającą dane teleadresowe apteki jest już reklamą zakazaną w świetle prawa farmaceutycznego - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. 
Z przyjemnością informujemy, że od 02.06.2014 rusza reklama spra'u do gardła NIE CHRAP!!!
Farmacja Joanna Kowalska joanna.kowalska@infor.pl Producenci będą musieli zmniejszyć opakowania leków zawierających substancje psychoaktywne, a na wyniki kontroli Głównego Inspektoratu Sanitarnego nie będzie przysługiwało odwołanie.
Co będzie zawierała nowelizacja ustawy refundacyjnej, nad która pracuje obecnie resort zdrowia? Przepisy zostaną zmienione tak, aby pieniądze z 2012 roku, które nie zostały wykorzystane na leki, zostały przeznaczone na pokrycie kosztów innych świadczeń.
Strona:
1 2
Polecane
Aktualności
Leki nadal nie tylko z apteki
Patryk Słowik patryk.slowik@infor.pl @PatrykSlowik   Budzący...
21-08-2017
Złoto faraonów
Właściwości nasion czarnuszki są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele...
21-08-2017
Ratunkowy dostęp do leków na dłużej
Zakończyły się konsultacje projektu ustawy umożliwiającej chorym korzystanie z leków,...
20-04-2016
Stop dla reklamy leków
Spożycie farmaceutyków i suplementów diety jest zdecydowanie za duże. Zdaniem posłów i...
14-04-2016
Galeria
Porada
Właściwości nasion czarnuszki są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele osób nazywa ją z tego powodu złotem faraonów. Można o niej przeczytać w Biblii i pracach botanika...
szczegóły »
Opracowanie strony - ITB Vega
© ProLab - Wszelkie prawa zastrzeżone