Aktualności

Jesteś w: Aktualności

Pieniądze przeznaczone na programy lekowe i terapeutyczne zostają w kasie. Za 2012 rok będzie to ok. 200 mln zł.
Gdański lekarz wygrał proces z Narodowym Funduszem Zdrowia o zapłatę kary umownej za błędnie wypełnione recepty. Po dwuletnim procesie sąd uznał, że nie musi płacić funduszowi ponad 50 tyś. zł.
Resort zdrowia bada skutki wejścia w życie ustawy refundacyjnej i zapowiada jej nowelizację. Rozpoczął analizę postulatów przekazanych przez rynek farmaceutyczny.
Ministerstwo Zdrowia na ostatnich listach refundacyjnych wprowadziło innowacyjne leki do programów lękowych. Brak zarządzeń NFZ i rozstrzygniętych konkursów blokuje do nich dostęp.
Unia wymaga od nas większej kontroli internetowego handlu produktami leczniczymi. Projekt przewiduje dodatkowe obowiązki dla przedsiębiorców.
Po uruchomieniu przez NFZ systemu eWUŚ lekarze mogą być karani za przepisanie leku nieubezpieczonym pacjentom, jeśli nie sprawdzą ich uprawnień. Do końca grudnia medycy musieli weryfikować prawo chorych do bezpłatnego leczenia, a!e byli zwolnieni z kar za wypisanie recept osobom nieubezpieczonym.
Strona:
1 2
Polecane
Aktualności
Leki nadal nie tylko z apteki
Patryk Słowik patryk.slowik@infor.pl @PatrykSlowik   Budzący...
21-08-2017
Złoto faraonów
Właściwości nasion czarnuszki są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele...
21-08-2017
Ratunkowy dostęp do leków na dłużej
Zakończyły się konsultacje projektu ustawy umożliwiającej chorym korzystanie z leków,...
20-04-2016
Stop dla reklamy leków
Spożycie farmaceutyków i suplementów diety jest zdecydowanie za duże. Zdaniem posłów i...
14-04-2016
Galeria
Porada
Właściwości nasion czarnuszki są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele osób nazywa ją z tego powodu złotem faraonów. Można o niej przeczytać w Biblii i pracach botanika...
szczegóły »
Opracowanie strony - ITB Vega
© ProLab - Wszelkie prawa zastrzeżone