Dla pacjenta

Jesteś w: Dla pacjenta

 

 


O stopy musimy dbać szczególnie latem, gdy nasilają się ich choroby. O tej porze roku pojawiają się zazwyczaj takie problemy, jak nadmierna potliwość, nagniotki i modzele, grzybica. Schorzenia stóp są uciążliwe i trudno z nimi walczyć, gdyż często nawracają...  
Mentol, zwany też lewomentolem, to alkohol z grupy terpenów o ostrym, przenikliwym zapachu mięty. Wyodrębniany jest przede wszystkim z mięty pieprzowej, ale także z innych gatunków rodziny Lamiaceae, z których przez destylację z parą wodną uzyskuje się olejek miętowy. 
Ostry ból, promieniujący na całą głowę, niedosłuch i uczucie „zatkanego” ucha, a u dzieci płacz, temperatura i pocieranie główką o poduszkę – takie są objawy zapalenia ucha środkowego, które najczęściej dotyczy dzieci.  
Zapalenie ucha to schorzenie niemal powszechne u niemowląt i małych dzieci, a wynika z niedojrzałości ich układu immunologicznego. Jest też często jednym z podstawowych objawów infekcji wirusowej.
Co czwarty człowiek chrapie w nocy. T o uciążliwe „zjawisko akustyczne” zawsze związane jest ze snem. Nie jest wprawdzie chorobą, ale dokucza i chrapaczowi i partnerom! 
zaraz będziemy je odsłaniać – w sandałkach, szpileczkach. Muszą więc być zdrowe i wypielęgnowane, bo tylko takie stanowią ozdobę, niczym biżuteria! U progu sezonu na sandałki i klapki warto poświęcić stopom więcej uwagi! 
Mentol to alkohol o ostrym, przenikliwym zapachu mięty. Wyodrębniany jest przede wszystkim z mięty pieprzowej, ale także z innych gatunków roślin rodziny Lamiaceae, z których uzyskuje się olejek miętowy.
Jest wiele przyczyn chrypki, ale nie każda jest powodem do niepokoju. Przewlekła chrypka, trwająca dłużej niż 2 tygodnie, może być objawem zmęczenia strun głosowychi stresu, ale też poważnych chorób, jak rak krtani, niedoczynność tarczycy, refluks żołądkowo-przełykowy czy alergia. 
Chrypka jest często najwcześniejszym objawem zaburzenia funkcji krtani – głosu. Może wystąpić nagle lub powoli, może być stała lub okresowa, może mieć różne nasilenie, od nieznacznej do bezgłosu. 
Najpierw chrypka, potem uczucie suchości w jamie ustnej i oto pojawia się ból – ostry, promieniujący na całą szyję. Gardło cierpi, a my razem z nim: nie smakuje nam nawet najpyszniejsza potrawa, każdy łyk napoju dorównuje wymyślnym torturom i wciąż mamy wrażenie, że w gardle utkwił kolczasty przedmiot... 
Strona:
1 2 3 4 5 6 7
Polecane
Aktualności
Leki nadal nie tylko z apteki
Patryk Słowik patryk.slowik@infor.pl @PatrykSlowik   Budzący...
21-08-2017
Złoto faraonów
Właściwości nasion czarnuszki są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele...
21-08-2017
Ratunkowy dostęp do leków na dłużej
Zakończyły się konsultacje projektu ustawy umożliwiającej chorym korzystanie z leków,...
20-04-2016
Stop dla reklamy leków
Spożycie farmaceutyków i suplementów diety jest zdecydowanie za duże. Zdaniem posłów i...
14-04-2016
Galeria
Porada
Właściwości nasion czarnuszki są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele osób nazywa ją z tego powodu złotem faraonów. Można o niej przeczytać w Biblii i pracach botanika...
szczegóły »
Opracowanie strony - ITB Vega
© ProLab - Wszelkie prawa zastrzeżone