Dla pacjenta

Jesteś w: Dla pacjenta

 

 


Temperatura wnętrza ciała człowieka utrzymuje się na względnie stałym poziomie – średnio 37°C i podlega stosunkowo niewielkim wahaniom. Wzrasta podczas wysiłku fizycznego lub napięcia emocjonalnego – do 39°C, obniża się natomiast w czasie snu (do 36°C).  
Chrypka, czyli zmieniony, szorstki głos, a także towarzyszące jej zwykle drapanie w gardle i nawet ból to częste objawy przeziębień. Czasem jednak chrypka może być sygnałem poważniejszych dolegliwości, dlatego nigdy nie należy jej bagatelizować.    
Święty Mikołaj to jowialny starszy pan z długą siwą broda, brzuszkiem. Jego cechą charakterystyczną jest też… głośne chrapanie, gdy zmęczony rozdawaniem prezentów usypia w swoim wozie zaprzężonym w renifery… Jednak nie tylko bardzo starsi panowie chrapią!  
Bardzo często szukamy w aptece czegoś do smarowania  na dolegliwości bólowe związane z układem ruchu. Objawy bólowe są zwykle efektem urazu mechanicznego lub stanów zwyrodnieniowych – jakże „normalnych” u osób starszych.  
Olejek kamforowy albo maść z kamforą to od dawna znany środek do nacierań, o balsamicznym, żywiczym zapachu. Rozgrzewa, przeczyszcza drogi oddechowe, działa antybólowo.
Półpasiec może wystąpić w każdym wieku, najczęściej jednak atakuje ludzi po 50. roku życia. Wirus Herpes zoster , odpowiedzialny za pojawienie się w naszym organizmie półpaśca lokalizuje się głównie w kręgosłupie  piersiowym lub w zwojach nerwów czaszkowych, ewentualnie w korzonkach rdzenia kręgowego. Wysypka dokucza wielkim bólem!
Ospa wietrzna to popularna choroba wieku dziecięcego. Nie jest schorzeniem poważnym, jednak może być dość uciążliwa dla małego pacjenta. Jak ją rozpoznać, jak przebiega i jak pomóc choremu dziecku, wyjaśniono w poniższym tekście.
Problemy skórne to jedna z największych bolączek okresu niemowlęcego. Jak wynika z różnych danych ok. 72% noworodków i niemowląt ma problemy skórne związane z suchością i atopią. Atopia oznacza, że problem skórny wraz z wiekiem dziecka może się tylko pogłębiać…  
Wiele osób marzy, by jesienno-zimowe miesiące po prostu przespać. Ale nic z tego: czeka nas praca, ruch. Po to, by cierpiące na różne zwyrodnienia stawy nie zastały nam się na amen! Aktywność jesienią poprawi nam kondycję oraz... humor.
Gdy tylko zaczyna się infekcja, najpierw dokucza ból gardła. Obrzęk informuje nas, że dzieje się coś niepokojącego. Potem pojawia się kaszel - odruch obronny organizmu, podczas którego wyrzucane są na zewnątrz bakterie, atakujące ustrój! Te mechanizmy należą wprawdzie do prawidłowych reakcji ustroju, jednak gdy są dokuczliwe, należy je łagodzić.
Strona:
1 2 3 4 5 6 7
Polecane
Aktualności
Leki nadal nie tylko z apteki
Patryk Słowik patryk.slowik@infor.pl @PatrykSlowik   Budzący...
21-08-2017
Złoto faraonów
Właściwości nasion czarnuszki są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele...
21-08-2017
Ratunkowy dostęp do leków na dłużej
Zakończyły się konsultacje projektu ustawy umożliwiającej chorym korzystanie z leków,...
20-04-2016
Stop dla reklamy leków
Spożycie farmaceutyków i suplementów diety jest zdecydowanie za duże. Zdaniem posłów i...
14-04-2016
Galeria
Porada
Właściwości nasion czarnuszki są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele osób nazywa ją z tego powodu złotem faraonów. Można o niej przeczytać w Biblii i pracach botanika...
szczegóły »
Opracowanie strony - ITB Vega
© ProLab - Wszelkie prawa zastrzeżone