Dla pacjenta

Jesteś w: Dla pacjenta

 

 


Sassolin (sasollit) to minerał z gromady wodorotlenków . Nazwa pochodzi od laguny Sasso w Toskanii we Włoszech , gdzie go odkryto. Zazwyczaj tworzy kryształy lub szczotki krystaliczne . Jest giętki, sprężysty, ma charakterystyczny kwaśno-gorzki smak. Został rozpoznany wśród produktów wydzielanych przez termy Sasso koło Castelnuovo, następnie znaleziony w produktach ekshalacji Wezuwiusza i Vulcano . Miejsca występowania sassolinu to Australia, Japonia, Rosja, Niemcy i Włochy.
Oko jest narządem bardzo wrażliwym na wpływy środowiska zewnętrznego i łatwo ulega podrażnieniu. Higiena narządu wzroku polega właśnie na ochronie przed czynnikami środowiskowymi oraz nawilżaniu narządu wzroku, tak aby zapewnić mu optymalny poziom filmu łzowego.    
Woda stanowi 60-65% masy ciała dorosłego człowieka. Ciśnienie osmotyczne decyduje  o rozmieszczeniu wody w poszczególnych przestrzeniach wodnych ustroju, a więc w komórkach i poza komórkami. Zjawisko to występuje wówczas, gdy dwa roztwory wodne substancji chemicznych o różnym stężeniu molowym przedzieli się błoną półprzepuszczalną.
Zanim zupełnie zrezygnujemy z jedzenia masla, pamiętajmy, że cholesterol jest konieczny organizmowi do prawidlowej pracy jako naturalny i niezbędny skladnik wszystkich komórek. To nasz sprzymierzeniec, ale tylko do momentu, kiedy pojawi się on we krwi w zbyt dużych ilościach.
Osteoporoza. inaczej rzeszotowienie kości, charakteryzuje się szybkim i duzym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem jej struktury przestrzennej i, co za tym idzie, większą podatnoscią na złamania. Dotychczas uwazano, ze to problem kobiet w podeszłym wieku, zwłaszcza tych o drobnej i szczupłej budowie ciała - a jednak coraz częściej diagriozuje się osteoporozę u osób obojga płci w sile wieku.
Nie sprawiają Ci kłopotów? Wspaniale, gratulujemy! Ale nawet jeśli kłopoty ze stawami są Ci obce, przeczytaj ten tekst. Stawy potrzebują troskliwej opieki ZAWSZE, nie tylko wtedy, gdy chorują. Pamiętajmy, że naszym wielkim sojusznikiem w walce o ich zdrowie są przede wszystkim nasze codzienne serdeczne dla nich zachowania. O czym pamiętać, by ulżyć stawom?
Chociaż pocenie się jest zupełnie naturalnym procesem, który chroni organizm przed przegrzaniem, czasami pot wydzielany jest zbyt obficie i ma przykry zapach, a to staje się wielkim problemem. Szczególnie latem. Ale to naprawdę możliwe, by nawet podczas upałów czuć się komfortowo i... bezwonnie.
Strona:
1 2 3 4 5 6 7
Polecane
Aktualności
Leki nadal nie tylko z apteki
Patryk Słowik patryk.slowik@infor.pl @PatrykSlowik   Budzący...
21-08-2017
Złoto faraonów
Właściwości nasion czarnuszki są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele...
21-08-2017
Ratunkowy dostęp do leków na dłużej
Zakończyły się konsultacje projektu ustawy umożliwiającej chorym korzystanie z leków,...
20-04-2016
Stop dla reklamy leków
Spożycie farmaceutyków i suplementów diety jest zdecydowanie za duże. Zdaniem posłów i...
14-04-2016
Galeria
Porada
Właściwości nasion czarnuszki są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele osób nazywa ją z tego powodu złotem faraonów. Można o niej przeczytać w Biblii i pracach botanika...
szczegóły »
Opracowanie strony - ITB Vega
© ProLab - Wszelkie prawa zastrzeżone